Zpět Věra Víchová
Že i ve vyšším věku může být kolo velkou touhou, to VĚRA VÍCHOVÁ (68) podepíše. Ještě před šedesátkou ujela po boku manžela i sedmdesát kilometrů denně. Jenže přišly zlé časy: nejprve rakovina prsu. „Ozařování a chemoterapie mi naprosto sebraly sílu k běžným činnostem, cyklistice a turistice,“ vypráví.

Smířit s osudem se ale nehodlá, stále ji to táhne do přírody. „Pak mi syn navrhl, ať to zkusím na elektrokole. Proto jsem do firmy Apache napsala svůj příběh.“ Jenže rakovina nebyla jedinou ranou osudu. O dva roky později přišla nehoda – srazilo ji auto. Dodnes má ve stehně díru. Pak si zlomila kotník a rok v něm měla šrouby, pobolívá dodnes a hybnost je částečně omezená.

„Elektrokolo mé problémy může vyřešit. Necítím se ještě tak stará, že bych už měla jen sedět u televize nebo na zahrádce. Chci plnohodnotně žít a život si užívat, dokud to půjde. Ráda bych si pojezdila trasy, které jsme s manželem jezdívali před lety. Protože on teď šlape jen s kamarády a já sedím doma a musím myslet, jak si někde užívají,“ usmívá se Věra Víchová.
Blog
Výlet na golf 02.09. 2015

Vyjeli jsme si až ke zřícenině hradu Silberštain a přes Peklo zpět do Trutnova. Celkem jsme ujeli 27 kilometrů. Byl to pěkný zážitek, když jsem stará známá místa mohla opět projíždět na kole a ne autem.

Věra Víchová

Výlet do Pilníkova a zpět 23.08. 2015

Dnes jsem učinila zajímavé zjištění. Manžel mě přesvědčoval, že si mám dát výš sedlo, abych měla natažené nohy. Vcelku se  mi jelo dobře, ale po dojezdu domů mě docela dost bolela záda, protože to pro mě byla jiná poloha zad během řízení. A tak si zase sedlo nechám doleji, aby se mi lépe jelo. A na fotkách, které jsem porovnala s ostatními z počátku července, je jasně vidět, že pravidelná jízda mi pomohla zhubnout. Celkově jsem přes léto shodila už 2,5 kila. Takže další velký dík ELEKTROKOLU a pochopitelně značce APACHE.

Dnes jsme ujeli 28 kilometrů.

Věra V.

Cestou rájem přímo do Pekla 12.07. 2015

Protože meteorologové slibovali velmi teplé počasí, vydali jsme se s manželem na kolo již v 8 hodin ráno. Vyrazili jsme po cyklostezce do Horního St. města a přes Peklo do Vlčic. Tam jsme si zajeli k rybníku Nebe a pak přes Staré Buky na Dolce a zpět do Trutnova. Cestou jsme navštívili známé a propagovali supr kolo, na kterém si připadám jako v ráji. Dnes jsme ujeli celkem 33 kilometrů, žádná únava a nohy rovněž nebolí. 

Ani nevíte, jak jsem nadšená, že zase mohu jezdit na kole a navštívit místa, kam bych se ani autem nedostala. Máte můj veliký dík.

Věra Víchová

První kilometry bez námahy 05.07. 2015

V pondělí jsme si s manželem a jeho kamarádem vyjeli na Dvoračku, celkem jen asi 12 km, ale hoši mi moc nestačili, kolo jezdí perfektně a nohy nebolí.

Ve středu 1.7. jsme s manželem jeli cyklistickou stezkou do Horního starého města a přes Peklo  do Vlčic k bratrovi a pak zpět celkem 25 kilometrů. Žádnou únavu jsem nepocítila.

Nyní, když jsou taková vedra, tak se bojím vyjet, nejsem už nejmladší, ale už se nemůžu dočkat, až zase na kolo zasednu. Plánujeme totiž trasu do Žacléře a také do Pece pod Sněžkou, kam jsme dříve jezdívali.

Přeji Vám krásné letní dny a díky za radost, kterou jste mi poskytl.