Hendikep, zdravotní omezení po nemoci nebo po operaci. Důvody, které vás mohou sesadit ze sedla kola. Dostat se zpátky do aktivního života pomáhá projekt Apache mění život. Elektrokola se v něm stávají společníkem lidem, které život v jízdě na kole omezil.

Cílem projektu je ukázat na příkladech konkrétních osob jak elektrokolo může v životě pomáhat nebo ho dokonce změnit k lepšímu. Na základě výzvy, aby nám lidé posílali své životní příběhy, se nám přihlásilo velké množství zájemců, z nichž jsme nakonec vybrali 3 finalisty.

Vybraní aktéři nyní budou mít 3 měsíce na to, aby se s elektrokolem sžili a aby jej používali v každodenním životě. Se svými zážitky a postřehy se budou dělit na těchto stránkách s ostatními lidmi, aby jim ukázali, jak elektrokolo může pomáhat. Na konci projektu se za všemi účastníky vydáme k nim domů, abychom se podívali, jak jim elektrokolo Apache změnilo život. Pokud splní všechny podmínky projektu, elektrokolo jim bude darováno.

Věříme, že díky projektu Apache mění život pomůžeme nejen vybraným účastníkům, ale že i dalším lidem ukážeme cestu jak se vrátit do aktivního života.

Pomohlo elektrokolo v životě i vám? Pošlete nám svůj příběh a podělte se o svoji zkušenost.
Aktéři
Nic nás nezastaví! Tak by mohlo znít heslo tří vítězů druhého ročníku projektu Apache mění život (dejte si šanci a zkuste elektrokolo). Dvě ženy, Mirka Teichmannová (53) a Lýdie Růžičková (52), a jeden muž, Jaroslav Krásenský (60), převzali 28. června v Praze elektrokola Apache a hned s nadšením vyrazili do ulic svých měst a hlavně na okolní cyklostezky. Proč právě tato trojice? Přečtěte si jejich příběhy. Každý je jiný, přesto mají mnoho společného. Jejich aktéři mají za sebou zdravotní problémy, které se dosud občas ozvou nezvanými bolestmi, všechny ale spojuje nadšení a elán zkoušet něco nového, zůstat v pohybu bez ohledu na věk, udržovat se v kondici a dělat něco pro své zdraví. Třeba právě jízdou na elektrokole.

V druhém ročníku projektu Apache mění život (dejte si šanci a zkuste elektrokolo) nejvíc oslovily porotu tři osobnosti, jejichž příběhy vám právě přinášíme.

Lýdie Růžičková

Mirka Teichmannová

Jaroslav Krásenský


}
Blog
Další víkend v sedle APACHE (Lýdie Růžičková) 21. 09. 2016

Manžel navrhl cestu v mezích mého dojezdu baterie a dohodli jsme se na Českém středohoří.
První zastavení bylo v Třebízi, kde je celé náměstí vedeno jako vesnická památková rezervace.
Poté byla zastávka v Klobukách u kašny na doplnění studené vody do lahví a pak vzhůru ke 3,5m vysokému kamenu-menhiru, který je 2 500 let starý.
Dále naše cesta pokračovala stále na sever do Peruce k místnímu zámku, v jehož zahradě je Muzeum české vesnice. Další metry Perucké naučné stezky nás zavedly do cíle našeho výletu, ke Krásné vyhlídce. Přímo od stolu s lavicemi je opravdu krásný pohled na České středohoří od vrchu Raná. Pak již zbývala cesta do Vraného k místnímu zámku. Začalo se pomalu stmívat a tak rychle domů. Přijeli jsme pomalu za tmy, ale byl to skvělý výlet. Ještě jednou Apači děkuji za tu šanci! Díky elektrokolu mohu objevovat historické stavby, skály, přírodu, kterou jsem při průjezdu autem ani nezahlédla.

Podívejte se na další skvělé zážitky Lýdie Růžičkové s elektrokolem Apache.

Elektrokolo je nakažlivé (Mirka Teichmannová) 07. 09. 2016

Když vás něco chytne a vzbuzuje pocit radosti je to na člověku vidět. Stejně tak je to v případě elektro cyklistiky. Svým nadšeným vyprávěním o tom, jak super se mi jezdí, jsem nakazila dceru a tak jsme se vydaly společně na výlet po okolí. Obě jsme pracovně značně vytížené a proto nemáme moc příležitostí trávit spolu čas. O to víc, jsme si tento výlet užily. Ideální příležitost na to vyčistit si hlavu, přijít na jiné myšlenky a udělat něco pro své zdraví. Jak je vidět na fotkách, elektrokolo zvládá bez problémů i jízdy po polních cestách.

Problém však nastal, když jsem si jela svým tempem a dcera jedoucí na klasickém kole se mi začala vzdalovat. Prostě potřebujeme do rodiny ještě jednoho Apache !  

Podívejte se na další skvělé zážitky Mirky Teichmannové s elektrokolem Apache.

Kola jako kola (Jaroslav Krásenský) 05. 09. 2016

Cílem dalšího výletu bylo projetí původního Masarykova okruhu v Brně a symbolické uctění památky všech závodníků, kteří položili život na oltář rychlosti. Jedním z nich byl i Hans Baltisberger, který zahynul před šedesáti lety. Start vyjížďky jsem zvolil stylově u věže časoměřičů, kde závod startoval a zároveň měl cíl. Po projetí Bosonoh, dlouhé rovince následoval průjezd Veselkou a Žebětínem s legendární Farinovou zatáčkou. Zde se nachází Motoristický památník, kde se návštěvník dozví vše o historii okruhu. Po projetí Kohoutovic mne čekal dlouhý sjezd do Pisárek a stoupání do Nového Lískovce a dále pak cesta pokračovala ulicí Jihlavská a zpět do prostoru startu a cíle. Při této jízdě jsem dosáhl 1000 odjetých kilometrů na elektrokole. Možná se vám bude zdát, že to není mnoho, ale stály za to !!!

Z Brna zdraví, JaroslavPodívejte se na další skvělé zážitky Jaroslava Krásenského s elektrokolem Apache.

ELEKTROKOLO = RADOST + RELAX + REHABILITACE + REDUKCE váhy :-) (Mirka Teichmannová) 19. 08. 2016

Ve svých minulých zprávách jsem nepopisovala množství ujetých kilometrů, ale snažila jsem se všem, kdo moje zprávy čtou, popsat, co vše mi jízda na elektrokole přináší a jak se mi díky účasti na projektu "Apache mění život 2" život opravdu mění.

Popisovala, jak mi elektrokolo přináší RADOST, jak výborně se při jízdách RELAXUJE, jak mi Apache pomáhá při REHABILITACI nemocných zad. Dnes připojím další zkušenost a pozitivní přínos a to je  REDUKCE hmotnosti.

V podvědomí lidí je bohužel pevně zakořeněno, že hubnout budeme jen tehdy, pokud si dáme pořádně do těla, budeme běhat, intenzivně cvičit, potit se, dřít se… Opak je ale pravdou, protože nejlepších výsledků v hubnutí dosáhneme při správné (nižší) tepové frekvenci. Právě elektrokolo je tím prostředkem, kdy se toto výborně daří. Osobně jsem díky elektrokolu měla možnost si toto potvrdit. Měsíc pravidelných radostných relaxačních jízd na elektrokole vedl ke snížení celkové hmotnosti 3 kg,  z toho 2 kg tuku pryč.  Všem,  kdo chtějí zdravě zhubnout jízdu na elektrokole doporučuji. 

Podívejte se na další skvělé zážitky Mirky Teichmannové s elektrokolem Apache.

Výlet po sopkách (Lýdie Růžičková) 18. 08. 2016

Po minulé trase kolem rybníků jsem se rozhodla změnit žánr  a zajet si na 2  blízké bývalé sopky na Vinařické a Slánské hoře. Cesta je sice v poslední fázi komplikovaná a musela jsem slézt z kola, ale díky přepnutí na chodící asistent jsem v pohodě zvládla i tuto nástrahu. Odměnou mi byl pohled do bývalého lomu čediče. Cestou jsme se také zastavily pod dvěma stožáry větrných 3MW elektráren a na dohled bylo stále královské město Slaný, takže zabloudit ani nešlo. Až pohledem do zdejšího lomu uvědomuji, jak vysoko jsem se díky elektrokolu mohla dostat. Bez něj bych se bála vyjít na vrchol i s turistickými hůlkami. A teď jsem tu i s Apachem. K neuvěření! Doma po krátkém posilnění a natrhání malin jsme ještě v podvečer zajeli ke známým do Kačice. Konečný dojezd  domů byl ve 21,30 hod. Až na mírnou bolest pozadí jsem zvládla nečekaných 50 km. Na  baterii zmizely jen dvě čárky. Zažívám opět krásné pocity. Děkuji !! Zdraví Lýdie Růžičková

Podívejte se na další skvělé zážitky Lýdie Růžičkové s elektrokolem Apache.Partneři